Golf. Czerkawski: nie mogę doczekać się turnieju w Sobieniach!

Były hokeista ligi NHL, a aktualnie wspaniały golfista Mariusz Czerkawski nie może doczekać się sobotniego turnieju Deutsche Bank Polish Masters, który rozegrany zostanie na polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Będzie jedną z przeszło stu osób, jakie zamierzają przystąpić do drugich w tym roku eliminacji tej popularnej serii rozgrywek.

- Czekam z niecierpliwością na sobotni turniej, bowiem będzie to mój tegoroczny debiut we wspieranej przez Deutsche Bank serii. Wiem, że pole w Sobieniach jest świetnie przygotowane, a greeny są w wyjątkowej formie - powiedział.

Olimpijczyk z Albertville (1992) dodał, że jego sportowa forma, choć jest wysoka to zagrożona wprowadzanymi modyfikacjami w technice uderzenia.

- Pod okiem Marka Bednarczyka wprowadzam ostatnio pewne zmiany w swingu, aby jeszcze celniej uderzać i kontrolować piłkę. Mam nadzieję grać jeszcze lepiej niż do tej pory, ale wiadomo, że ten czas przejściowy nie jest łatwy - tłumaczył.

Czerkawski wspomniał, że obserwował wyniki, jakie golfiści uzyskiwali w pierwszym turnieju Deutsche Bank Polish Masters (7 maja w Kalinowych Polach), jednak najbardziej ucieszył go. udział mistrza olimpijskiego z Sydney (2000) młociarza Szymona Ziółkowskiego w konkursie longest drive.

- Świetnie, że kolejny olimpijczyk po zakończeniu kariery w zawodowym sporcie chce realizować się w golfie. Szymon ze swoimi uderzeniami na przeszło 300 metrów ma ogromny potencjał, ale nie wywierajmy presji, na wszystko przyjdzie czas - mówił.

Lista startowa na rozgrywki w podwarszawskich Sobieniach jest pełna, a wielu graczy oczekuje na liście rezerwowej. Osoby, którym udało się zarejestrować do najbliższego turnieju mastersów będą miały okazję nie tylko walczyć na polu, ale i wziąć udział w dodatkowych atrakcjach. Wśród nich będzie m.in. możliwość jazd off-roadowych autami Mitsubishi - sponsora generalnego cyklu.

Zawody w Sobieniach będą drugim z dziewięciu turniejów eliminacyjnych. Krajowy etap zakończą trzydniowe zmagania na dwóch podwarszawskich polach golfowych. Wrześniowy turniej rozegrany zostanie równocześnie w First Warsaw Golf oraz Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Finałowa runda w Rajszewie transmitowana będzie w TVP Sport. 18 jej triumfatorów (medaliści każdej kategorii hcp) dostanie zaproszenie na wyjazd zagraniczny.

Każdy golfista ma prawo startu w dowolnej liczbie rozgrywek wchodzących w skład Deutsche Bank Polish Masters, obowiązuje jednak limit wieku (do udziału dopuszczeni są gracze, którzy ukończyli 24. rok życia) oraz handicapu - jego górna granica to 36.

Kolejny turniej odbędzie się 28 maja na polu Rosa Private Golf Club. Rejestracja odbywa się poprzez stronę Polishmasters.pl/zapisy/