Golf. Wspaniała frekwencja i piękna pogoda w Śląskim KG

117 zawodników i zawodniczek przystąpiło w sobotę do rywalizacji w szóstym turnieju cyklu Deutsche Bank Polish Masters, który odbył się w Siemianowicach Śląskich. Śląski Klub Golfowy okazał się bardzo gościnnym gospodarzem - po poprzednich zmaganiach z upałami, ulewami i innymi atmosferycznymi przygodami, Mastersi wreszcie mogli rozegrać rundę w pięknej pogodzie.

W tak sprzyjających warunkach kolejni gracze wywalczyli prawo startu w wielkim finale, który odbędzie się już 23-25 września i zostanie przeprowadzony równocześnie w First Warsaw Golf oraz Sobienie Królewskie G&CC. Finałowa runda w Rajszewie transmitowana będzie w TVP Sport. 18 jej triumfatorów (medaliści każdej kategorii hcp) dostanie zaproszenie na wyjazd zagraniczny.

Wcześniej jednak rozegrane zostaną trzy ostatnie turnieje eliminacyjne. Już za tydzień (30 lipca) Mastersi zagrają w Sierra Golf Club, a lista startowa na ten turniej jest już prawie pełna.

20 sierpnia Deutsche Bank Polish Masters przeniesie się na Toya Golf Club koło Wrocławia - zapisy do udziału trwają, a chęć rywalizacji w tych eliminacjach potwierdził już m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem, a obecnie zapalony golfista Szymon Ziółkowski.

Ostatnimi zawodami przed wielkim finałem będzie turniej w Kraków Valley G&CC - odbędzie się 28 sierpnia.