Golf. Tiger szybko wróci do gry?

Powrót Tigera jest już bliski - twierdzi dobry znajomy Woodsa, tenisista Roger Federer, który udzielił ostatnio wywiadu francuskiemu dziennikowi sportowemu - ?L'Equipe?. Federer ujawnił, że jest w stałym kontakcie z Tigerem i ma nadzieję, że ten już niebawem wróci do zawodowego grania w golfa.

Najważniejsze informacje o zawodnikach i turniejach golfa ?

Słynny tenisista, który występował u boku Woosa i Thierry'ego Henry'ego w reklamówkach Gillette, powiedział dziennikarzowi gazety, że Woods "potrzebuje teraz spokoju, ale już niebawem powróci znowu jako wspaniały golfista".

"Tabloidy szaleją, sponsorzy się wycofują Zawsze byłem świadomy, że wizerunek, jaki człowiek cierpliwie buduje w trakcie całej swojej kariery, może runąć w jednej minucie. Tak stało się Tigerem" - mówił Federer.

Tenisista jako jeden z niewielu od osób kontaktował się z Tigerem od czasu jego wypadku samochodowego pod posiadłością w Isleworth. Wielu z przyjaciół golfisty nie miało tej okazji. W dalszym ciągu nie wiadomo, gdzie przebywa obecnie najlepszy golfista świata.

Szum medialny wokół Woodsa, którego apogeum przypadł na listopad i grudzień, już osłabł, jednak co jakiś czas w środkach masowego przekazu pojawiają się informacje dotyczące najsłynniejszego golfisty naszego globu. I jak to często bywa, nie zawsze mają one związek z rzeczywistością.

Internet obiegła ostatnio wiadomość, że fundacja Woodsa - Tiger Woods Foundation - włączy się do pomocy zrujnowanemu przez trzęsienie ziemi Haiti. Informację taką przekazał mediom raper Russel Simmons, który twierdził, że Woods ma zamiar przekazać na cel zrujnowanego kraju 3 mln dolarów, wysyłając tam samolot ze sprzętem szpitalnym. Kilka dni temu raper wycofał się ze swoich rewelacji.

Na reakcję władz fundacji nie trzeba było jednak długo czekać. Greg Laughlin, prezes Tiger Woods Foundation, powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że ludzie pracujący w fundacji zastanawiają się nad najlepszym sposobem pomocy Haitańczykom. "Naszym zamierzeniem jest stać się częścią inicjatywy, której celem będzie odbudowa Haiti i wsparcie młodych ludzi z tego kraju. To jest zgodne z naszą misją i wcześniejszą działalnością, w trakcie której wspieraliśmy ofiary Huraganu Katrina, Rita i tsunami z 2004."

Fundacja Tigera działa od 1996 r. i jej misją jest "dostarczanie unikalnych doświadczeń i innowacyjnych możliwości edukacyjnych dzieciom i młodzieży na całym świecie."