Tiger Woods mimo skandalu najcenniejszą marką świata

Mimo skandalu i utraty kilku bogatych sponsorów Tiger Woods utrzymał się na pierwszym miejscu rankingu sportowych marek magazynu ?Forbes?.

To już druga edycja rankingu "Fab 40" i znów na pierwszym miejscu wśród sportowców znalazł się Tiger Woods. Wartość golfisty, który po skandalu na jakiś czas zawiesił zawodową karierę, wyceniona została na 82 mln dolarów. To więcej niż pięciu kolejnych sportowców w tym rankingu razem wziętych.

Piłkarza Davida Beckhama wyceniono na 20 mln dolarów, tenisistę Rogera Federera na 16 mln, kierowcę NASCAR Dale'a Earnhardta Jr. na 14 mln, a gwiazdy NBA LeBrona Jamesa i Kobe Bryanta na odpowiednio 13 i 12 mln dolarów.

W rankingu drużyn na pierwszym miejscu znalazł się Manchester United (270 mln dolarów), przed New York Yankees (266 mln).

NFL Super Bowl znalazło się na pierwszym miejscu w kategorii sportowych wydarzeń. Wartość Super Bowl wyceniono na 420 mln dolarów. Na drugim miejscu znalazły się Igrzyska Olimpijskie (230 mln), a trzecie mistrzostwa świata w piłce nożnej (120 mln).

Brytyjczycy wprowadzą paszporty antydopingowe ?

Brzydkie oblicze Tigera Woodsa, czyli jak uratować wizerunek