Tiger Woods przeprosił: Zawiodłem was wszystkich

Na specjalnej konferencji prasował Tiger Woods przerwał milczenie i po raz pierwszy od wybuchu seksskandalu przeprosił za swoje zachowanie. Dodał, że wróci pewnego dnia do uprawiania sportu, ale nie wskazał daty. Przemówienie trwało kwadrans, a najczęściej powtarzanym słowem było ?przepraszam?.

- Wszyscy jesteście moimi przyjaciółmi, dlatego macie prawo mówić mi, że zrobiłem źle - powiedział do zgromadzonych na Florydzie członków rodziny, przyjaciół i dziennikarzy, którzy wysłuchali pierwszego od czasu wybuchu afery oświadczenia golfisty. Woods nie odpowiadał na pytania, ale patrząc prosto w kamery przyznał: - Zawiodłem rodzinę. Sprawiłem mnóstwo problemów moim partnerom biznesowym, a także tym którzy współpracują ze mną w fundacji pomagającej dzieciom. Zawiodłem was wszyskich.

Pod koniec listopada ubiegłego roku wybuchła w amerykańskich mediach ogromna afera, gdy ikona amerykańskiego sportu, bajecznie bogaty golfista Tiger Woods rozbił się samochodem przed własnym domem. Media odkryły, że Woods zdenerwowany wyjeżdżał z domu po kłótni z żoną, a jej powodem była zdrada. Golfista przyznał się do niewierności, a dziennikarze odkryli, że chodzi o kilkanaście kobiet.

Więcej o aferze Tigera przeczytasz tutaj ?

- Jesteśmy w stałym kontakcie z żoną. Próbujemy jakoś to wyjaśnić. Ale chciałbym stanowczo zaznaczyć, że od wybuchu afery media napisały dużo nieprawdy o mnie i mojej rodzinie. nie jest prawdą, że by w moim domu dochodziło do rękoczynów. Nieprawda, że zażywałem leki - wyjaśnił Woods.

- Wszystko co się stało jest tylko i wyłącznie moją winą. Radzę sobie z tym. Pomoże mi w tym terapia. Również przyczyną mojej przemiany będzie buddyzm. Ale nie poradzę sobie bez waszej pomocy - zakończył przemawiając do zgromadzonych.

Pierwsze publiczne wystąpienie sportowca to próba ratowania podupadłego wizerunku i przetarcie szlaku przed powrotem do zawodowego golfa. - On uważa, że wydarzenia minionych miesięcy to przede wszystkim sprawa pomiędzy nim a jego żoną Elin, ale zdaje sobie jednocześnie sprawę, że przez to co się zdarzyło zranił i zawiódł wielu bliskich ludzi i swoich fanów - twierdzi agent Woodsa Mark Steinberg.

Publiczne wystąpienie Tigera zbiega się z turniejem WGC-Accenture Match Play Championship, który właśnie trwa w Arizonie. Firma Accenture, główny sponsor tych zawodów, jako pierwsza zerwała kontrakt ze sportowcem po ujawnieniu pikantnych szczegółów w jego życia prywatnego.

Kim jest Tiger Woods?