Tiger Woods wraca do golfa

W oświadczenbiu wydanym we wtorek Tiger Woods zapowiedział, że weźmie udział w turnieju Augusta National. Dla najlepszego golfisty w historii będą to pierwsze zawody od skandalu obyczajowego, który wybuchł w listoopadzie.

Turniej Augusta National rozpocznie się 8 kwietnia. - Masters to miejsce, gdzie wygrałem swój pierwszy major, mam do tego turnieju ogromny szacunek. Po długim, ale koniecznym czasie rozłąki z golfem, czuję, że jestem gotowy, by wrócić - powiedział Woods.

Woods dodał, że mimo powrotu do sportu, cały czas ma jeszcze sporo do naprawienia w swoim życiu osobistym. - Odbyłem dwa miesiące koniecznej terapii i zamierzam ją dalej kontynuować.

Ostatni raz w turnieju Woods grał 15 listopada 2009 roku w Australian Masters. Niespełna dwa tygodnie później Woods rozbił samochód na podjeździe do swojego domu. Był to początek afery, podczas której ujawniono, że Woods wielokrotnie zdradzał swoją żonę. Skandal obyczajowy zburzył precyzyjnie budowany wizerunek Woodsa - sportowca i człowieka idealnego.

11 grudnia ogłosił, że na czas nieokreślony zawiesza swoją karierę. W ostatnich tygodniach coraz częściej mówiło się o jego powrocie, bo Woods regularnie trenował w Isleworth, niedaleko swojej posiadłości.

Woods przeprasza, sponsorzy go wspierają ?

Czy Tiger Woods wróci do zawodowego grania w golfa?