Akcja "Gazety" "Polska Biega": Stworzymy koalicję rozbieganych nóg

Nie próbowaliście nigdy truchtać? A może marzycie o maratonie i nie wiecie, jak się zabrać do systematycznych treningów? Do czerwca będziemy pisać w "Gazecie" i na Polskabiega.pl dużo o bieganiu - jak to robić z głową i jak nie stracić do tego serca

Pierwszy "sprawdzian" już za dwa miesiące. Od 24 do 26 maja odbędzie się weekend "Polska Biega". Znów, jak co roku, rozbiegnie się cała Polska - sami pobiegniemy i liczymy też na ciebie.

Masz bieganie we krwi? Zaraź innych! Masz okazję rozkręcić biegową działalność i pociągnąć za sobą innych. Stwórzmy koalicję rozbieganych nóg.

Wielki biegowy weekend 24-26 maja to świetny moment, żeby się do tego zabrać. Przygotuj biegowy spacer ze znajomymi, zawody dla dzieciaków albo wyścigi z prawdziwego zdarzenia. To może być doskonałe sportowe połączenie dwóch ważnych świąt: Dnia Matki i Dnia Dziecka. W ubiegłym roku biegowi aktywiści zorganizowali 723 biegi. Wzięło w nich udział - jak szacujemy - ponad 120 tys. osób.

W tym roku liczymy na jeszcze więcej, bo bieganie, triatlon, rowery to już nie tymczasowa moda w Polsce, to normalność. Koniecznie pokażmy najmłodszym, że to jest fajne, bo czym skorupka za młodu nasiąknie...

Zachęcamy różnego rodzaju instytucje, organizacje, nieformalne grupy: dołączcie do akcji "Polska Biega" i zorganizujcie imprezę biegową. To nie jest takie trudne. Wystarczy obmyślić trasę i zarejestrować się na Polskabiega.pl. Mamy nadzieję, że z pomocą przyjdą też lokalni sponsorzy, bo poczęstunek na mecie czy dyplomy dla uczestników zawsze nadają zawodom rodzinny, sympatyczny charakter.

Zgłaszajcie się. Będziemy o was pisać, a wasza miejscowość pojawi się na biegowej mapie Polski na naszym serwisie. Dzięki temu biegacze (ci przekonani i ci jeszcze nieprzekonani) dowiedzą się, gdzie w weekend "Polska Biega" będą mogli wystartować.

Macie pytania? Jesteśmy do dyspozycji. Nasz e-mail: polskabiega@agora.pl

Więcej na: Polskabiega.pl